Eerste termijn bevruchtingsstation “De Hoven”.
Vanmorgen ben ik op het bevruchtingsstation van teeltgroep “De Hoven” geweest om een aantal nieuwe bevruchtingskastjes te plaatsen en een aantal, die er al twee weken stonden, op te halen. De opgehaalde kastjes zagen er ondanks het koude slechte weer van de afgelopen dagen nog goed uit. Slechts een enkeling miste een koningin.Daarna de kastjes die er één week stonden gecontroleerd op voer. Ook die hadden nog voldoende voer en aan het gedrag te zien was alles in orde.
Tot slot de darrenvolken gecontroleerd. Bij het openen van de kasten was duidelijk dat ze flink sjacherijnig waren en moest de kap en de pijp er aan te pas komen. Het bleek dat ze honger hadden. Een grote voerbak erop geplaatst en gevuld met suikerwater. Daar zullen ze het tot volgende week mee moeten doen.
De eigenaren van de bevruchtingskastjes gebeld dat de kastjes bij mij thuis opgehaald konden worden. Nu nog even wachten op het slagingspercentage. Daar ben ik toch altijd wel benieuwd naar.